Personalul școlii
 
Conducerea școlii:
  • Director – Pop Alexandrina Ligia
  • Director adjunct – Buzilă Delia Rodica
Consiliul de administrație:
Reprezentanții Consiliului profesoral:
  • Pop Alexandrina Ligia – director
  • Buzilă Delia Rodica – director adjunct
  • Moiș Daniela
  • Kiss Izabela
  Reprezentanții Consiliului Local:
  • Crăciun Ciprian
  • Günthner Tiberiu
Reprezentantul Primarului
  • Borbei Terezia
Reprezentanții agenților economici parteneri:
  • Mic Camelia – Salon Camelia
Reprezentantul elevilor: Kovari Erika Patricia
Comisia Aria curriculară LIMBĂ ȘI COMUNICARE:
  • Moiș Daniela – Limba și literatura română (Șef de comisie)
  • Tătar Rodica – Limba și literatura română
  • Sabo Mariana – Limba și literatura română
  • Kovacs Izabella – Limba și literatura maghiară
  • Gabor Nicoleta – Limba și literatura engleză
  • Pocșa Mihai – Limba și literatura engleză
  • Pop Olivia – Limba și literatura engleză
  • Niculuț Alina – Limba și literatura franceză
Comisia Aria curriculară MATEMATICĂ ȘI ȘTIINȚE
  • Pop Viorica – Matematică (Șef de comisie)
  • Varga Ştefan – Matematică
  • Tămaș Filomela – TIC
  • Pop Alexandrina Ligia – TIC
  • Koch Vendelin – Fizică
  • Cziprok Claudia – Fizică
  • Slujitoru Mirela – Biologie
  • Contra Daniela – Chimie
Comisia Aria curriculară OM ȘI SOCIETATE
  • Pap Rolland – Istorie – Geografie (Șef de ccomisie)
  • Pocșa Mihai – Geogafie
  • Oloșuteanu Lucia – Științe socio umane
  • Buda Cosmin – Religie ortodoxă
  • Roman Adrian – Religie greco-catolică
  • Robescu Mihai – Educație fizică
Comisia Aria curriculară TEHNOLOGII
  • Kiss Izabela – Textile
  • Buzilă Delia – Textile
  • Chira Monica – Textile
  • Mureșan Angelica – Textile
  • Lazar Daria – Textile
  • Martinca Lucia – Textile
  • Keszegpal Catalina – Textile
  • Balogh Iuliana – Textile
  • Pridea Floare – Textile
  • Mok Elisabeta – Textile
  • Șerbănoiu Mariana – Textile
  • Cadar Marinela – Textile
  • Slujitoru Mirela – Estetică
  • Suciu Emilia – Estetică
  • Achim Monica – Estetică
  • Bozga Marinela Estetică
  • Darida Monica – Estetică
  • Tulbure Angela – Estetică
  • Mic Camelia – Estetică
  • Costinaș Margareta – Estetică
  • Simion Manuela – Estetică
  • Kovacs Cristina – Estetică
  • Barna Petru – Mecanică
  • Feciche Ioan – Mecanică
  • Chiș Ioan – Mecanică
Consilier școlar – Erdei Claudia
Medic – Cozma Rodica
Asistent medical – Bance Ana
Cadrele didactice auxiliare:
  • Ciocan Viorica – secretar șef
  • Cormoș Mariana – secretar
  • Todor Liliana – administrator financiar
  • Pișcoran Mariana – administrator patrimoniu
  • Cionca Simona – bibliotecar
  • Demian Mihai – informatician
  • Pridea Ioan – tehnician
Personalul nedidactic
  • Ardelean Florica – îngrijitor clădiri
  • Mîndruț Florica – îngrijitor clădiri
  • Ursan Florica – îngrijitor clădiri
  • Ciocan Mariana – îngrijitor clădiri
  • Balazs Margit – îngrijitor clădiri
  • Palcău Gheorghe – pază
  • Pașca Lucian – muncitor
  • Sima Nicolae – pază
  • Șipoș Ioan – muncitor
  • Vas Alexandru – pază